Сучасний ринок представлений незліченною кількістю моделей різних оверлок – від найпростіших моделей з базовим набором функцій до потужних промислових агрегатів. Щоб вибрати потрібну модель і вкластися в бюджет, необхідно чітко визначити завдання, які ставитимуться перед оверлочною машинкою. Початківцям швачки вистачить можливостей найпростішої 3-ниткової моделі, тим же, хто планує заробляти на пошитті одягу та текстилю, слід одразу купувати
Функції та характеристики
Початківці кравці можуть не знати, що таке і в чому його відмінність від швейної машини. Більшість сучасних машинок для шиття можуть робити оверлочні рядки, але якість і надійність такого шва у багато разів поступається точності позначки, виконаної на спеціальному обладнанні. Специфічна конструкція оверлока дозволяє швидко і якісно обмітати тканину будь-якої структури і щільності, при цьому зберігши початкову форму зрізу. Стандартні пристрої для обмітування краю, як правило, використовують 3-5 ниток, які утворюють шов, переплітаючись один з одним специфічним чином. Важливою частиною машини є направник із обрізним ножем – спеціальна деталь, що вирівнює, направляє тканину під голки для отримання максимально рівного шва.
Оверлоки можуть виконувати кілька видів швів:
- закріплювальний;
- трикотажний стрейч;
- вузький;
- широкий;
- плоский;
- рольовий;
- підрубковий.
Кількість функцій може відрізнятися. Для домашнього використання достатнім набором стане наявність плоского та роликового швів з можливістю регулювання натягу та кількості ниток, ширини рядка. Оверлок Janome T-34 – оптимальний недорогий варіант з можливістю диференціального обстрочення 3 або 4 нитками.
Прості моделі
Бюджетні оверлоки – це надійні агрегати із базовим набором функцій. Відомі виробники машинок для шиття не економлять на деталях тому, навіть заплативши невеликі гроші, кравець отримає у своє розпорядження довговічну машину. Майстри, що працюють вдома, а також швеї-початківці, можуть придбати недорогу машину.
Оверлок економ класу виконує такі завдання:
- зміна конфігурації шва;
- обробка рукавів на спецплатформі;
- регулювання натягу нитки диференціальним транспортером.
Найдешевші агрегати підходять для тканини середньої щільності –трикотаж, вельвет, щільний шовк, інші.
Середня цінова категорія оверлок
Обміщення тонких тканин – важкоздійсненне завдання для дешевих оверлоків, тому існують спеціальні моделі для обробки краю шовку, шифону. У конструкції передбачено наявність конвертера, який дозволяє робити шов із двох ниток.
- роликовий шов із закручуванням вільного краю;
- двохнитковий вузький шов;
- синхронне зшивання, позначка текстилю та інших тканин, що тягнуться;
- декоративний підгин.
Гідна машина – оверлок Family645D з 13 видами швів, автоматичним перемиканням режимів , можливістю шити в 2, 3, 4 нитки.
Професійні агрегати поєднують у собі функції оверлока та розпошивальної машини та називаються коврелками. Купівля такого пристрою для домашньої майстерні має бути продуманим рішенням. Більшість функцій цієї машини не знадобляться в побуті, але незамінні в умовах швейного цеху.