Відкриття домашньої майстерні: складності та нюанси

Зараз дуже часто з'являються домашнього типу різні майстерні.  Дуже зручно це для швейної галузі.  Починається вона з невеликого приміщення і декількох швейних машинок.  Після вдалого поштовху і при знаходженні своїх клієнтів, такі цеху потроху виходять на промисловий рівень з легальним обігом грошових коштів.

Продукція таких майстерень завдяки їх якості та сучасному обладнанню дозволяє витісняти контрабанду і дешевий «ширпотреб».  Але такі фірми часто не афішують свого справжнього походження, вони вважають, що завдяки іноземним «лейб» товар купується краще, так як покупець звик довіряти чужому виробнику.

Такі напівлегальні цеху змогли зайняти свою споживчу нішу і активно витісняють зі свого ринку многий імпортний товар, але головним конкурентом залишається «Секонд-Хенд», так як він за ціною доступніше.

Що необхідно для відкриття свого швейного бізнесу?

 Перш за все, варто спочатку прорахувати оренду приміщення, вартість необхідного матеріалу і устаткування, зарплату працівника.  Оптимальний варіант кількості працівників - 12 людини, дві робочі бригади по 5 осіб і кілька керівних посад.

 Наступний етап - потрібно передбачити робоче місце, вибрати необхідне приміщення.  Для виробництва та пошиття одягу по всім технологічним нормам потрібне відповідне простір, для кожного процесу своє місце.

Якщо розраховувати на відкриття невеликого цеху з робочою силою до десяти чоловік, то для продуктивної роботи знадобиться до 3-4 швейних машинок, дві оверлочних або Краєобметочна машини, петельний і гудзиковий напівавтомати, необхідні при пошитті костюмів.

Для початкового етапу можна взяти не нові машини, але в придатному робочому стані.  Таке обладнання буде коштувати набагато дешевше і при хороших оборотах швидко себе окупить.

Для додання одягу потрібного виду і форми необхідно спеціальне парове, утюжащее обладнання або установка.  Така утюжащая установка складається з парогенератора, праски та спеціального столу.

 Після всіх розрахунків, придбання обладнання, матеріалу і підготовчих робіт необхідно оформляти документи, тобто реєструвати приватного підприємця або юридичну особу.  Для цього необхідно звернутися в державну адміністрацію і надати необхідний перелік документів.

 Технологія швейного процесу

 Починаючи швейна справа потрібно чітко розуміти, що в технології пошиття одягу досить багато своїх тонкощів і нюансів, в яких необхідно хоч трохи, але розбиратися.  Звичайно, дуже багато залежить від напрямку і стилю одягу, але є для всього процесу загальні правила і особливості.

 У цеху необхідно обладнати місце для закрійника.  Це може бути спеціальний раскроічний стіл і машина стрічкового типу для уточнення крою деталей.  У малих цехах в основному використовують ножиці і спеціальний дисковий ніж, який ріже кілька шарів тканини.

У швейному ділянці цеху в основному намагаються застосовувати універсальні машини з декількома функціями обробки тканини.  Після пошиття костюмів і верхнього одягу необхідно виділити місце під спеціальний прес, який додає одягу необхідну форму і товарний вигляд.

Як налагодити продаж готової продукції

 Перш ніж приступити до виробництва готового одягу необхідно все продумати і передбачити.  Важливий етап усього процесу - це продаж продукції.  Зараз є кілька шляхів реалізації товару: ринки, магазини, власна роздріб і інтернет-ресурси.  Для малих підприємств оптимальний варіант це масові або оптові продажі.  У цьому можуть допомогти ринки, магазини та оптові інтернет-портали.  З усіх перерахованих місць продажу найзручніші - це ринки і магазини-онлайн, так як вони будуть здійснювати розрахунок готівкою, тоді як магазини воліють працювати за схемою «продав - розрахувався».